Adwokat kościelny Kalisz

Oferuję usługi adwokata kościelnego w Kaliszu i okolicach. Pełnię funkcję adwokata przy Sądzie Metropolitalnym w Częstochowie, do czego uprawnia mnie wykształcenie podyplomowe z zakresu prawa kanonicznego oraz dekret Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo z dn. 20 maja 2020 roku. Mam wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu klientów przez procedury związane ze stwierdzeniem nieważności sakramentu małżeństwa zawartego w Kościele katolickim. Oferuję kompleksowe usługi – nie tylko reprezentuję Państwa w postępowaniu sądowym, ale również służę stosownym doradztwem i pomagam w gromadzeniu niezbędnej dokumentacji. Kieruję się wyłącznie profesjonalizmem i dobrem klientów, podejmując działania bez względu na osobiste poglądy i przekonania. Świadczę usługi adwokata kościelnego w Łowiczu, Kaliszu i okolicach.

Jak przebiega procedura stwierdzenia nieważności małżeństwa?

Chcąc uzyskać stwierdzenie nieważności małżeństwa, należy w pierwszej kolejności skorzystać z konsultacji z adwokatem kościelnym, który stwierdzi, czy taka procedura jest w danym przypadku zasadna. Współpracę z klientem zawsze rozpoczynam od rozmowy i zapoznania się ze wszystkimi znaczącymi w sprawie szczegółami. Następnie przystępuję do sporządzenia stosownej dokumentacji, w tym skargi powodowej, i zebrania środków dowodowych. W czasie procesu niebagatelne znaczenie mają argumenty wysunięte przez obrońcę węzła małżeńskiego oraz głosy świadków. Sam proces trwa średnio około 2 lat. W szczególnych przypadkach można jednak przeprowadzić procedurę skróconą, która trwa 45 dni.

Zachęcam do umówienia spotkania w mojej kancelarii w Łasku poprzez dostępne na stronie dane kontaktowe – numer telefonu oraz adres mailowy. W czasie pierwszej konsultacji odpowiem na wszystkie Państwa pytania związane z procedurą unieważnienia małżeństwa, dokładnie przedstawię jej przebieg i stojące przed nami wyzwania, a także stwierdzę, czy istnieją przesłanki do przeprowadzenia owej procedury.