Adwokat kościelny Łowicz

Od wielu lat działam jako adwokat kościelny w Łowiczu i okolicach. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu prawa kanonicznego i w 2020 roku uzyskałam stosowne uprawnienia dekretem Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo. W codziennej praktyce kieruję się wyłącznie profesjonalizmem, dobrem klientów oraz etyką zawodową, nie biorąc pod uwagę osobistych przekonań i poglądów. Udzielam klientom kompleksowego wsparcia – określam, czy istnieją przesłanki do starania się o stwierdzenie nieważności sakramentu, pomagam w kompletowaniu dokumentacji oraz materiału dowodowego, a także zajmuję się reprezentacją strony. Moja kancelaria znajduje się w Łasku, ale świadczę także usługi adwokata kościelnego w Łodzi, Łowiczu i okolicach.

Kompetencje adwokata kościelnego

Opis obowiązków adwokata kościelnego należy rozpocząć od doradztwa prawnego w sprawach związanych z prawem kanonicznym. Udzielam swoim klientom wszelkich informacji dotyczących ich praw i obowiązków wynikających z przepisów ustanowionych przez Kościół katolicki. Zajmuję się także reprezentacją klientów w procesach kanonicznych, w tym także przygotowaniem odpowiednich wniosków, gromadzeniem dokumentacji, przedstawieniem argumentów i dowodów. Współpracuję także z klientami planującymi odwołać się od decyzji wydanej w trakcie procesu kanonicznego.

W celu umówienia spotkania w kancelarii zachęcam do skorzystania z dostępnych na stronie danych kontaktowych – adresu mailowego oraz numeru telefonu. Wspólnie ustalimy dogodny termin konsultacji i szczegóły współpracy.